Salos

Kornato sala – didžiausia parke. Čia yra viduramžių bažnytėlė, skirta Mergelei Marijai. Be to, stovi stebėjimo bokštas, venecijietiškai vadinamas Toreta ir datuojamas VI a. Tai karinės Bizantijos architektūros pavyzdys. Prie seno Vrulje kaimo, pagrindinio kaimo salyne, yra Vėla Ploča, kur 40 laipsnių kampu virš jūros svyra vaizdinga 200 m ilgio ir 150 m aukščio kreidos uola.

Prie Mala Proversos sąsiaurio, kuris Dugi Otoką skiria nuo Katinos salos, galima pamatyti Įdomių romėnų palikimo pėdsakų: vilos griuvėsius, žuvų tvenkinį ir milžinišką vandens talpyklą, iš kurios vanduo būdavo tiekiamas į vilos kambarius. Čia rastų mozaikų fragmentai dabar saugomi Archeologijos muziejuje Zadare.

Šią salą su dailiomis įlankėlėmis dažnai lanko turistai. Iš senovės romėnų druskos gamyklos išliko tik beveik apsemta siena.

Piškeroje taip pat yra romėnų buvimo žymių. Kadaise čia stovėjo maždaug 50 namų kaimas su žuvies sandėliu ir mokesčių rinkėjo bokštu. Namai ir bokštas dabar virtę griuvėsiais, tačiau tebestovi 1560 m. bažnyčia.

Svršatos salelėje dvi sienos leidžiasi į jūrą po vandeniu susijungia su kita siena. Manoma, kad šią kvadratinę talpyklą pastatė romėnai šviežioms žuvims laikyti.

Manos sala garsėja pusapvalėmis uolomis. Į uolas dūžtančių bangų purslai gali iškilti Į 40 m aukštį. Ant uolų viršaus stovi graikiško stiliaus žvejų kaimo, 1961 m. pastatyto kino filmui Šėlstanti jūra, griuvėsiai.

Laivu po Kornatų salas

Kornatų salynas – tikras rojus buriuotojams. Tai gražios, paslaptingos salos, supamos tik jūros ir vėjo ošimo. Čia įrengtas tik vienas uostas Piškera, kuris veikia nuo gegužės iki rugsėjo (elektra ir gėlas vanduo normuojami). Plaukiojimas šiame gražiame salyne palieka nepamirštamų įspūdžių.